Hakkımızda | Özel Meda Yatılı Bakım Merkezi - Karaman

Hakkımızda | Özel Meda Yatılı Bakım Merkezi - Karaman

Hakkımızda

Özel MEDA Yatılı Bakım Merkezi, (0-12), (13-18) ve (19) yaş ve üzeri “Ruhsal + Zihinsel ve Bedensel” bay ve bayan engellilere yönelik olarak 7/24 yatılı bakım hizmeti vermek amacıyla; Kurucu Müdür Mehmet DEMİRCİ’nin talebi, Karaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün 20.11.2009 tarih ve 2009/3606 sayılı OLURLARI ile kurularak faaliyetine başlamıştır.

Kuruluşumuz, Karaman Merkeze 23 Km mesafede bulunan Kazımkarabekir İlçesi sınırları içerisinde mülkiyeti şahsa ait binada hizmet vermektedir. 

Kuruluşumuz (140) kontenjanlı olup, 04.Kasım.2016 tarih ve 29878 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Engelli Bireylere Yönelik Özel Bakım Merkezleri Yönetmeliği” çerçevesinde “Ruhsal” engelli grubuna hizmet vererek faaliyetine devam etmektedir.

Temel Prensiplerimiz;

- Üretime katılan, katma değer üreten bir engelli kitlesi istiyoruz.

- Engellilerin kendi ayakları üstünde durabilmelerini istiyoruz.

- Engellilere yönelik hizmetlerimizle dünyaya örnek olmak istiyoruz.

- Engelsiz bir Türkiye istiyoruz.

- Kabuğunun içinde değil, hayatın içinde yaşlılar istiyoruz.

- Yaşlısıyla genciyle, birlikte yaşayan bir toplum istiyoruz.

- Yaşlılara saygısını koruyan bir toplum istiyoruz.

- Yaşlansa da üreten bir Türkiye olmak istiyoruz.

- Yaşlılara yönelik hizmetleriyle dünyaya örnek olan bir Türkiye istiyoruz.

Prensiplerimize bağlı olarak kuruluşumuzda; ihtiyaca yönelik hizmet planlaması çalışmaları kapsamında; Sağlık hizmetleri, sağlıklı hayat, sağlıklı ve dengeli beslenme, bol aktiviteli canlı bir hayat, iş ve uğraşı, terapi ve faaliyetlerin yapılması, özel günlerin asla unutulmaması, psiko-sosyal rehberlik, temeli özgürlükten alan hizmet anlayışı, yuvanın sıcaklığı ve konforu, güvenli ve özgür bir yaşam ortamı sunularak kurumsal hizmet yönetimi sergilemek üzere hayat MEDA’da yeniden başlar anlayışı içerisinde hizmet sunulmaktadır.

Kuruluşumuzda TS EN ISO 9001:2015 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ  - TS 13811 HİJYEN ve SANİTASYON YÖNETİM SİSTEMİ ve TSE COVID-19 GÜVENLİ HİZMET SİSTEMİ uygulanmaktadır. Ayrıca merkezimizin ERİŞİLEBİLİRLİK BELGESİ’demevcuttur.

“MEDA Yatılı Bakım Merkezi Olarak Bizler, Engellilerimizle Birlikte Büyük ve Mutlu Bir Aileyiz.”